Filmové hity

Filmové hity

Zpět na program

Sekce Filmové hity divákům nabídne oblíbené francouzské filmy posledního roku,  zastoupeny jsou jak komedie, tak dramata a filmy pro rodiny a děti.

Mladý Ahmed bratří Dardennů uvedený v letošní soutěži v Cannes, ukazuje vnitřní boj třináctiletého Ahmeda, který se musí rozhodnout mezi ideálem čistoty islámského imána a životními pokušeními. Bratři Dardenni za film v Cannes získali Cenu za režii.

Drsnou variantou hledání svého místa na světě přináší drama Bídníci. Film inspirovaný pařížskými nepokoji z roku 2005 se odehrává na půdě současného Montfermeilu – stejného místa, kde se bouřili slavní  Bídníci  Victora Huga. Fenomenální debut režiséra Ladje Ly si z letošního Cannes zaslouženě odnesl Cenu poroty a je francouzským kandidátem na Oscara.

Svěží komedie Co jsme komu zase udělali? režiséra Philippe de Chauverona navazuje v příběhu a hereckém obsazení hlavních hrdinů na úspěšný snímek Co jsme komu udělali?, hlavní role si opět vychutnají Christian Clavier a Chantal Lauby.

Romantická komedie  Láska bez bariér režiséra Francka Dubosca vypráví milostný příběh založený na rozdílu, který není kulturní ani společenský, ale fyzický.

Láska na druhý pohled režiséra filmu I dva jsou rodina Hugo Gélina je komedií o tom, že dvakrát sbalit stejnou holku není žádná sranda.

Mia a bílý lev režiséra Gillese de Maistre je příběhem jedenáctileté dívky, která se s rodinou přestěhuje na farmu do jižní Afriky, kde dostane mládě vzácného bílého lva.

V Modlitbě Cédric Kahn popisuje boj mladého Thomase, který se přijíždí se svou závislostí na heroinu poprat do katolického rehabilitačního centra ve francouzských Alpách.

Citlivá a emptická komedie Neviditelné režiséra Louise-Juliena Petita vypráví o čtyřech pracovnicích, které se v denním centru na předměstí francouzského města snaží pomoci ženám ve složité životní situaci.

Drama o lásce, smutku, žárlivosti a nevěře Věrní nevěrní  je druhým celovečerním filmem známého francouzského herce Louise Garrela, který se kromě režie podílel i na scénáři. A ve filmu také hraje.

Syrový debut Zatoulaný Camilla Vidal-Naqueta mělo premiéru na Týdnu kritiky v Cannes a přináší nezkrášlený pohled do zákoutí, která jsou nám v běžném životě skrýtá a je sondou do prostředí absolutní svobody.

Hraný dokument Sólo Artemia Benkiho mapuje osud nadějného argentinského klavírního virtuoza Martina P., který poslední čtyři roky svého života strávil v ústavu pro duševně choré v Buenos Aires a nyní se pokouší vrátit do života a na koncertní pódia. Film byl promítnut na festivalu v Cannes.