Dnešní festivalový program nabídne Desplechinův Podvod a připomene Charlotte Gainsbourg

Kino Lucerna dnes v 18:30 nabídne adaptaci prózy Philipa Rotha Milostné rozmluvy. Pod názvem Podvod ji na filmové plátno přenesl režisér Arnaud Desplechin a do hlavní role spisovatele Philipa obsadil Denise Podalydèse, v roli Philipovy milenky se představí Léa Seydoux. Philip je známý americký spisovatel žijící v Londýně, kam za ním pravidelně přijíždí jeho milenka. Spisovatelova pracovna se stává jejich soukromým útočištěm: milují se tu, hádají, smiřují a vedou nekonečné debaty. O ženách, které Philipa doprovázejí celý život, o sexu, o antisemitismu, o literatuře a o tom, jak se nezpronevěřit sám sobě.

Festival dnes připomene herečku a zpěvačku Charlotte Gainsbourg, která je dcerou anglické herečky Jane Birkin a francouzského herce, skladatele, zpěváka a režiséra Serge Gainsbourga. Dokumentární snímek Jane očima Charlotte, který vnáší diváka do důvěrného rozhovoru matky s dcerou, promítáme v Kině 35 v 15:30.

Charlotte Gainsbourg v hlavní roli dnes zazáří ve velkém sále kina Světozor v 18:00 v adaptaci divadelní hry Marguerite Duras Suzanna Andler v režii Benoita Jacquota. V jeho režii budeme dnes uvádět rovněž snímek Tři srdce, který bude uveden v Malém sále v 21:00.