Orkán

Větry o rychlosti 200km/h, 18 cyklón, 12 zemí... Andy Byatt, Cyril Barbançon a Jacqueline Farmerová spojili síly s agenturou NASA a skladatelem Yannem Tiersenem, aby nám tento zážitek zprostředkovali na plátně ve formátu 3D.
Ocitneme se doslova uvnitř hurikánu a bude to cesta fantastická a strašlivá zároveň. Bouřná pouť začíná v Senegalu, kde se strhne písečná bouře. Ta se postupně stáčí směrem na západ a žene se přes Atlantský oceán, kde zvedá obrovské lodi a rozpoutává zuřivé vlnobití, než konečně zanikne v karibské džungli.
Mravenci, ještěrky, netopýři, žáby, koně, lidé, řeky i korálové ostrovy – vše se podřizuje vůli grandiózního monzunu.

Pierre Urban


„Veškerému poznání a vzdělání předcházelo ponaučení se z přírody, protože všechno vyšlo z přírody. Trojice dokumentaristů měla jedinečnou příležitost celé 4 roky zkoumat fenomén tropického cyklónu ve spolupráci s NASA. Výslednou hodinou a půl vás provede samotný hurikán, který vám ukáže s kým vším a čím se setká. Ničivou destrukci, která dosahuje až 250 km / h., můžete sledovat v pohodlí kinosálu a přesto to pro vás bude intenzivní zážitek obohacený hudbou skladatele Yana Tiersena. Čím více si necháme oteplovat planetu, tim více pošleme DMS.

Andy Byatt, Cyril Barbançon, Jacqueline Farmer
2015 / Francie, Belgie
82 min / angličtina
Titulky čeština

Hrají
Dokumentární film / Documentaire

Film vybral Petr Urban, Radio 1 / Film choisi par Petr Urban, Radio 1

Praha

24.11. / 16:00 /
26.11. / 16:30 /